? Zestw ćwiczeń gimnastycznych zapobiegających płaskostopiu: Zabawy z woreczkami

SMS dostęp

Odwiedziło nas...

Wizyt w tygodniu1476
Wizyt w miesiacu1476
Lącznie wizyt302964
Start Ćwiczenia gimnastyczne Zestw ćwiczeń gimnastycznych zapobiegających płaskostopiu: Zabawy z woreczkami
Zestw ćwiczeń gimnastycznych zapobiegających płaskostopiu: Zabawy z woreczkami

K.Wlaźnik
Wychowanie fizyczne w przedszkolu
Przewodnik metodyczny dla nauczyciela

1. W siadzie skulnym podpartym lub na stojąco- chwytanie palcami stóp woreczka i podnoszenie go

2. Chód w różnych kierunkach z woreczkami trzymanymi palcami stóp (każda stopa trzyma jeden woreczek)

3. W pozycji stojącej- chwytanie woreczka palcami stopy z podłogi i przekazywanie do rąk z przodu, z tyłu lub podrzucanie i chwytanie

4. W pozycji stojącej lub na siedząco- chwytanie woreczka palcami stóp i rzucanie do celu, np. do leżącej obręczy

5. W siadzie skulnym podpartym- chwytanie woreczka palcami jednej stopy i przełożenie przez kolano drugiej nogi

6. Leżenie tyłem, nogi wzniesione i zgięte, kolana rozchylone szeroko- chwytanie woreczka palcami jednej stopy i przekazywanie drugiej stopie ( stopy przekazują sobie woreczek na zmianę)

7. Leżenie tyłem- jazda na rowerze z jednoczesnym trzymaniem woreczków palcami stóp (mijają się kolana, a stopy mocno pedałują)

8. W pozycji stojącej- przenoszenie woreczka palcami jednej, a następnie drugiej stopy z podłogi na ławkę (krzesełko) i odwrotnie (ćwiczą obie stopy)

9. W pozycji stojącej, przodem do ściany, z odległości 2-3 kroków- próba celowania w ścianę woreczkiem rzucanym kolejno palcami prawej i lewej stopy. Każde dziecko otrzymuje dwa woreczki, jeden do rzucania prawą, drugi lewą stopą. Umożliwia to kontrolę rzutów obiema stopami.

10. Ćwiczenie w parach: jedno dziecko leży przodem i palcami stóp przytrzymuje woreczek (każda stopa trzyma woreczek), następnie rzuca je w przód ponad głowę, drugie dziecko stoi z przodu i chwyta lub podnosi kolejno woreczki rzucane przez współćwiczącego. Można też rzucać jednym woreczkiem włożonym między stopy.

11. Leże przodem, nogi skulnie- chwytanie woreczka palcami stopy i rzucanie za siebie prawą i lewą stopą na zmianę

Strona Małgorzaty Lara nauczycielki  Miejskiego Przedszkola w Jeleniej Górze

Free joomla templates made by Lonex.

Grupa II 2013/2014 r

dieci01.jpg